Regionální potraviny

100% kvalita, lokální suroviny, tradiční receptura a nezaměnitelná chuť

Drtivou většinu námi nabízených produktů tvoří regionální potraviny z domácí produkce lokálních výrobců. Díky krátkým distribučním cestám od výrobce k nám jsou tyto produkty čerstvější a mají výrazně lepší chuť i vůni.

Mléčné výrobky

Krávy z našeho regionu mají velmi kvalitní mléko, proto jakékoliv mléčné výrobky vyrobené v této lokalitě dosahují mimořádné kvality a chuti. Námi nabízené mléčné výrobky mají tyto hlavní vlastnosti:

  • Neobsahují žádné konzervační látky
  • Jsou vyrobeny z šetrně zpracovaného mléka
  • Mléko pochází od krav pasoucích se ve volné přírodě
  • Nabízejí chuť, jakou pamatujeme pouze z dětství od našich babiček
  • Je vždy čerstvé a bez chemie, proto s krátkou dobou trvanlivosti
  • Vyráběné dle tradičních receptur

Z těchto mléčných výrobků Vám můžeme nabídnout: mléko, zákys, smetanu, tvaroh, vynikající jogurty, krájené máslo, měkké i tvrdé sýry, syrovátka a další ...

Koží a ovčí produkty

Věděli jste, že koza nikdy nemůže dostat rakovinu? Kozí mléko má velmi příznivé účinky také na lidský organismus. Z našeho širokého sortimentu nejen kozích, ale i ovčích produktů u nás naleznete například neochucené i ochucené kozí sýry (bylinky, pažitka,...), jogurty z kozího mléka, ovčí nepasterované sýry z rodinné farmy, čistě ovčí pařené sýry a bryndzu.

Olomoucké Tvarůžky

Olomoucké tvarůžky jsou zrajícím sýrem vyrobeným z odstředěného (odtučněného) mléka, proto jsou tak zdravé a dietní. Zdravé jsou také díky svým nutričním hodnotám, nízké energetické hodnotě (nízkému obsahu tuku) a obsahu plnohodnotných bílkovin a vápníku. Při výrobě Olomouckých tvarůžků se nepoužívají žádné geneticky modifikované suroviny. Vyrábějí se bez přídavku syřidel, barviv, aromat i stabilizátorů.

U nás najdete široký sortiment tvarůžkových produktů za příznivé ceny.

Orrero - Gran Moravia

Sýr, který si vysloužil přívlastek „český parmezán“. Gran Moravia je velmi výživný sýr s výraznou a příjemnou chutí, který svojí lahodností a zároveň lehkou stravitelností uspokojí i ty nejnáročnější gurmány. V období růstu se Gran Moravia stává velmi hodnotným zdrojem vápníku, fosforu a dalších minerálních solí a vitamínů, které jsou důležité pro mladý organismus.

Přijímáme objednávky na bezlepkové pečivo, vždy minimálně 24 hodin předem!

Z našich dodavatelů

Logo Olomoucké tvarůžky

Olomoucké tvarůžky - základním a jediným výrobním sortimentem jsou Olomoucké tvarůžky – jediný původní český sýr. Ty se vyrábějí ve více než třiceti různých tvarových a hmotnostních variantách. Olomoucké tvarůžky jsou však též velmi vhodnou a žádanou surovinou dalších výrobků, např. tavených a krémových tvarůžkových sýrů, tvarůžkových pomazánek a mnoha jiných lahůdek vyráběných řadou českých i slovenských výrobců.Jedinečným vlastnostem Olomouckých tvarůžků se v srpnu 2010 dostalo vysokého uznání Evropskou komisí udělením chráněného zeměpisného označení.

Logo Pivovar Černá Hora

Pivovar Černá Hora - První písemná zmínka o černohorském pivu pochází již z roku 1298, o pivovaru Černá Hora potom z roku 1530, kdy panství Černou Horu vlastnili bratři Tas a Jaroslav Černohorští z Boskovic. Kromě pánů z Boskovic je pivovar historicky spojen zejména s významným šlechtickým rodem Lichtenštejnů, kteří jej spravovali od roku 1597, a později i s rodem Auerspergů.
Pití vynikajících černohorských piv je vždy spojeno s báječnou atmosférou a respektem k rozmanitosti. Pivo Černá Hora tak vybízí k fantastickým prožitkům při setkání přátel a známých. Vždy podporuje tu nejlepší zábavu, přičemž z pivních znalců dělá přátele a z přátel skutečné pivní znalce. Černá Hora je celorepublikově známá značka piva. Má dlouholetou historii vaření piva z českých kvalitních surovin, tradičním dvourmutovým způsobem. Pivo kvasí v otevřených spilkách a leží v ležáckých tancích.

Logo Ovocnářství Mezice

Ovocnářství Mezice - vzniklo spojením našich rodinných aktivit v zemědělství. Hospodaříme na polích a v sadech nedaleko Olomouce uprostřed rovinaté Hané již přes dvacet let. Navazujeme na tradici Bohumila Veselého, který ve 20. století založil výrobu ovocných a okrasných rostlin v Mezicích. Začali jsme založením ovocné školky v roce 1997. Školka se dnes specializuje na výrobu ovocných stromů. Součástí produkce je výroba podnožového materiálu – typových podnoží jabloní,hrušní a třešní. Postupně jsme vysázeli také ovocné sady a rybízové plantáže. Vypěstované ovoce zpracováváme ve vlastní moštárně s využitím tradičních postupů výroby. Celoročně nabízíme moštování ovoce pro veřejnost.

Logo Pekařství Vašíček

Pekařství Vašíček - pekařství a cukrářství, s.r.o. je regionální výrobce pekařských a cukrářských výrobků včetně trvanlivého sortimentu zásobující Zábřežsko, Šumpersko a Mohelnicko. Objemem výroby a množstvím vyráběného sortimentu ji lze zařadit mezi středně průmyslové pekárny a cukrárny. Přes vysoce moderní zařízení preferujeme tradiční výrobu chleba, a to tvarování těsta ručním válením a pečení na principu akumulace tepla do přírodních materiálů pece a jeho předávání pečeným výrobkům.

Logo Lahůdky Grand

Lahůdky Grand - Úspěch je cesta, kterou jdeme a po které s námi jdou spokojení zákazníci, zaměstnanci, dodavatelé. Se všemi nás pojí pevné vztahy a také firemní okolí, které naše práce těší. Na naší cestě nechceme obcházet potřebné a proto část podílu na našem úspěchu přenecháváme i jim. Naplnění potřeb zákazníka je vnímáno jako nejdůležitější předpoklad dlouhodobě úspěšného působení. Během naší práce šetříme zdroje a zabraňujeme plýtvání.

Logo Rybízák

Víno Rybízák - Rybízák má charakteristikou vůni, a tak ho poznáte i se zavřenýma očima. Obsah alkoholu je 11,5 %, což je tak akorát na to se hezky picnout už po jedné lahvince.

Logo Pekárna Mezice

Pekárna Mezice - pečeme zákusky, dorty, koláče a moučníky k různým příležitostem podle tradičních rodinných receptur. Na jejich výrobu používáme vždy jen čerstvé suroviny té nejlepší kvality. Jsme příznivci základních potravin a těm průmyslově zpracovaným se snažíme obloukem vyhnout. Jedná se o poctivou ruční výrobu, zkrátka tak jak dříve pekly naše babičky a prababičky.