O nás

V naší prodejně na náměstí v Litovli nabízíme to nejlepší z potravin regionálních výrobců a farmářů. Mimo kompletního sortimentu farmářského zboží denní potřeby u nás najdete také příjemné posezení u regionální kávy, piva, zmrzliny, pohárů, chlebíčků a mnohého dalšího.

Naše prodejna je rozdělena na dvě hlavní produktové části. Každá má svůj vlastní sortiment, neliší se však kvalitou, čerstvostí ani regionálním původem.

REGIO potraviny - v prvním patře prodejny se můžete posadit na venkovní zahrádku s krásným výhledem na náměstí a navštívit prodejnu, kde naleznete čerstvé a křupavé pečivo vyhlášeného pekařství Vašíček, mléčné výrobky a sýry, tvarůžky, med a další a další druhy potravin od regionálních výrobců a farmářů. Našim cílem je nabízet pouze kvalitní sortiment potravin pro každodenní potřebu od regionálních výrobců s jasným původem a chutí, kterou znáte z mládí od svých babiček.

Specialitou je Pivo Ječmínek, které neobsahuje žádná sladidla ani konzervanty a které kombinuje příjemnou chuť jablečného moštu a piva Litovel.

Kavárna a cukrárna – druhou, neméně významnou částí naší prodejny je cukrárna se zákusky a dorty z rodinného cukrářství s tradiční ruční výrobou. Součástí cukrárny je i prodej lahůdek, které pro Vás připravujeme každé ráno tak, abyste si je mohli dopřát čerstvé a plné chutí. V druhém patře pak určitě navštivte galerii, kde naleznete příjemnou kavárnu s pestrou nabídkou pohárů a nápojů, občerstvit se zde můžete také 100% mošty v různých variacích.

Na objednávku Vám dodáme široký sortiment bezlepkových potravin. Samozřejmostí je sezónní charakter farmářských potravin.

Spolupracujeme s organizacemi Haná regionální produkt a Moravská cesta a jsme součástí Mikroregionu Litovelsko.

Logo Haná - regionální produkt

Značka HANÁ regionální produkt®

Regionální značka HANÁ regionální produkt® garantuje místní původ, kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí výrobků i některých služeb z Hané.

Značku uděluje spolek MAS Moravská cesta různým typům výrobků a a služeb:

  • Řemeslné výobky, stavby a umělecká díla: např. výobky ze dřeva, slaměné ozdoby, krajky, šperky, keramika, sklo, papírové obaly, upomíkové předměy, nábytek a další
  • Potraviny a zemědělské produkty: např. mléko, sýry, maso, vejce, pečivo, obiloviny, ovoce, zelenina, víno, nápoje (šťávy a mošty), med a další
  • Přírodní produkty: např. lesní plody, léčvé byliny, čaje, extrakty z rostlin pro kosmetické účly, minerání voda a další
  • Stravovací služby
  • Ubytovací (a stravovací) služby

Přehled aktuálně certifikovaných výrobků a služeb a kritéria pro udělování značky najdete na www.regionalni-znacky.cz/hana. Značka HANÁ regionální produkt® je jednou ze 27 regionálních značek sdružených v Asociaci regionálních značek.

Logo Moravská cesta

MAS Moravská Cesta

Místní akční skupina Moravská cesta z.s. je subjektem, který vznikl v roce 2005 jako místní partnerství podnikatelů, obcí a neziskových organizací. Formálně se občanské sdružení ustavilo v polovině roku 2006.

Území, na kterém působí místní akční skupina, je rozmanité. Část území je tvořeno romantickou scenérií Bouzovské vrchoviny, které vévodí známý hrad Bouzov. Zbývající část území tvoří tradiční zemědělská oblast Haná a unikátní území lužních lesů v CHKO Litovelské Pomoraví.

Díky této rozmanitosti je toto území turisticky zajímavé. Nacházejí se zde historické památky, především hrad Bouzov a město Litovel (Hanácké Benátky), přírodní zajímavosti - Mladečské a Javoříčské jeskyně, arboretum v Bílé Lhotě, CHKO Litovelské Pomoraví, ale také muzea, která připomínají život v tomto regionu (Muzeum Litovelska, Národopisné muzeum Cholina, Hanácký skanzen v Příkazích).

Návštěvníci tohoto regionu se mohou sportovně vyžít při pěší kanoistice, hippoturistice, turistice nebo cykloturistice, mohou v létě využít k osvěžení přírodních koupališť (Náklo) a dalších atrakcí. Občané tohoto regionu si uvědomují nutnost soužití s přírodou a proto se zabývají environmentálním vzděláváním a osvětou (Sluňákov, PermaLot aj.).

Region je zemědělsky aktivní a proto se zde nachází i několik potravinářských provozů (Litovelský pivovar, Adriana – výroba těstovin, Orrero – výroba sýrů aj.). Díky úrodné půdě bylo zachováno několik větších zemědělských družstev. Na druhou stranu se v regionu rozvíjí i drobné ekologické zemědělství.

Logo Mikroregion Litovelsko

Mikroregion Litovelsko

Mikroregion Litovelsko je turisticky velmi atraktivní oblastí předkládající svým návštěvníkům k poznání řadu historických stavebních památek,přírodních zajímavostí, turistických a cyklistických tras vedoucích nádhernou přírodou, ale také akcí z oblasti kulturního a společenského života.

Přírodní podmínky i kulturní prostředí Litovelska vytvářejí dobrý předpoklad pro aktivně strávený čas dovolené. Množství krásných, často i chráněných přírodních oblastí láká k poznávacím i odpočinkovým túrám pěšky či na kole. Bohaté kulturní dědictví i současný společenský život vybízí k návštěvě významných historických památek i kulturních akcí. Rozmanitost terénu je přátelská jak k rodinám s dětmi a seniorům, tak ke skupinám mladých aktivních lidí.

Mikroregion Litovelsko vznikl jako první subjekt v roce 2004 a je vymezen správním územím dvaceti tří obcí: Bílá Lhota, Bílsko, Bouzov, Červenka, Dubčany, Haňovice, Cholina, Litovel, Loučany, Loučka, Luká, Měrotín, Mladeč, Náklo, Náměšť na Hané, Olbramice, Senice na Hané, Senička, Slavětín, Střeň, Vilémov. K 1. 1. 2013 se stala členem Mikroregionu Litovelsko obec Příkazy. K 1.1.2019 se stala členem Mikroregionu Litovelsko obec Pňovice.

Mikroregion se rozkládá na území o rozloze 280 kilometrů čtverečních a žije v něm přibližně dvacet šest tisíc obyvatel. Přirozeným i správním centrem oblasti je město Litovel, v němž žije něco málo přes deset tisíc obyvatel.